Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājas lapas lietošanas pieredzi. Turpinot apmeklēt šo vietni, Jūs piekrītat mūsu Privātuma politikai
Piekrītu

Pieredzējuši konsultanti biznesa pārdošanai un iegādei

Veiksmīgi noslēdzot vairāk kā 100 darījumus Baltijas valstīs, Capitalia ir uzkrājusi nepārspējamu pieredzi uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas projektu realizācijā.

Uzņēmuma pārdošana

Sava biznesa pārdošana vai cita biznesa iegāde var būt viens no lielākajiem un atbildīgākajiem lēmumiem uzņēmēja karjerā. Capitalia klientiem piedāvā pilnu uzņēmuma pārdošanas procesa vadību. Biznesa pārdošanas cikls parasti ilgst no 6 līdz 12 mēnešiem. Capitalia iesaiste uzņēmuma pārdošanas organizēšanā ļauj uzņēmuma vadībai nenovērsties no ikdienas kompānijas vadības darbu veikšanas, kā arī paātrināt darījuma procesa gaitu. Ar mūsu palīdzību ātrākais biznesa pārdošanas darījums ir veiksmīgi noritējis 2 mēnešu laikā.

Uzņēmuma pārdošanas process

Sagatavošanās

Pārdošanas process parasti sākas ar uzņēmuma vērtības apzināšanu. Tas ļauj uzņēmuma īpašniekiem izvērtēt, vai iespējamā biznesa pārdošanas cena atbilst viņu vēlmēm. Lai atrastu iespējas paaugstināt uzņēmuma vērtību, kā arī konstatētu potenciālos riska faktorus, kas var apgrūtināt pārdošanas darījuma realizēšanu, mēs piedāvājam arī palīdzēt kompānijai sagatavoties uzņēmuma pārdošanas procesam. Zinot, kādiem aspektiem pievērš uzmanību biznesa pircēji, Capitalia veic biznesa analīzi un izstrādā ieteikumus, kuri var palīdzēt iegūt augstāku pārdošanas cenu un izvairīties no problēmām pārrunās ar investoriem.

Potenciālo pircēju uzrunāšana

Kad uzņēmējs ir gatavs biznesa pārdošanas sākumam, Capitalia izstrādā pārdošanas stratēģiju un identificē potenciālo investoru sarakstu. Parasti potenciālo pircēju loks ietver stratēģiskos pircējus (tajā pašā nozarē darbojošies vietējie vai ārvalstu uzņēmumi), finanšu investorus (piemēram, mezanīna un riska kapitāla fondi) un privātos investorus. Paralēli mēs sagatavojam prezentācijas materiālus par uzņēmumu, kas ietver tā biznesa aprakstu, finanšu prognozes un citas ziņas, kas ir nepieciešamas investoriem, pieņemot lēmumu par uzņēmuma iegādi.

Pārrunas ar investoriem

Svarīgi apzināties, ka potenciālo pircēju atrašana ir tikai viens no soļiem biznesa pārdošanā. Capitalia sniedz atbalstu pārdevējam gan pārrunu gaitā ar investoriem, gan informācijas sagatavošanā, kas būs nepieciešama pircējiem, lai veiktu uzņēmuma padziļinātu izpēti. Mēs arī piedāvāsim savus ieteikumus darījuma struktūras izvēlē, nodomu protokola un pārdošanas līgumu satura sakarā. Tieši darījuma noteikumu un līguma pārrunu posms ir tas, kurā mūsu darījumu slēgšanas pieredze var klientam dot vislielāko ieguvumu.

Darījuma noslēgšana

Noslēdzot darījumu, ar investoru tiek parakstīts daļu pirkuma līgums un iesniegti dokumenti īpašnieku maiņai Uzņēmumu reģistrā. Nepieciešamības gadījumā darījums ir jāapstiprina Konkurences padomē.

Uzņēmumu pirkšana

Ja klients vēlas iegādāties biznesu Baltijas valstīs, Capitalia var veikt gan potenciālo iegādes objektu apzināšanu un izvērtēšanu, gan nodrošināt pilnu uzņēmuma pirkšanas procesa vadību. Mēs piedāvājam klientu vietā sazināties ar izvēlēto uzņēmumu īpašniekiem, veikt uzņēmuma novērtēšanu, sniegt konsultācijas un palīdzību pirkšanas piedāvājuma izteikšanā, vadīt padziļinātās pārbaudes (due dilligence) procesu, koordinēt finanšu analīzi, grāmatvedības datu auditu, nodokļu un juridisko auditu. Tāpat mēs esam gatavi sniegt pircējam padomus pārrunu vadībā ar pārdevēju, darījuma strukturēšanā, nodomu protokola un darījuma līgumu noslēgšanā, un citos saistītos jautājumos, kas nepieciešami, lai veiksmīgi novadītu uzņēmuma iegādes darījumu. Nepieciešamības gadījumā Capitalia var palīdzēt ar finansējuma piesaisti darījumam, izmantojot savus sadarbības kontaktus ar vadošajām bankām, privātiem un finanšu investoriem.

Pieredze

Capitalia un tās speciālisti ir noslēguši vairāk kā 100 uzņēmumu pārdošanas, finansējuma piesaistes un finanšu konsultāciju darījumus Baltijas valstīs.

Pieteikties pakalpojumam

Lai pieteiktos pakalpojumam, mēs lūdzam aizpildīt zemāk esošo pieteikuma formu vai sazināties ar mūsu speciālistiem:
Datu pārzinis:
Akciju sabiedrība Capitalia
Reģ.Nr. 40003933213
Juridiskā adrese: Brīvības iela 40 - 35, LV-1050, Rīga, Latvija

Kontakti: +371 28800880, info@capitalia.lv
+371 2880 0880