Mēs izmantojam sīkdatnes

Ilgtermiņa kapitāls uzņēmumiem

Ilgtermiņa finansējums biznesam apmērā līdz EUR 1,000,000 investīciju projektu finansēšanai un biznesa iegādes darījumiem.

Par produktu

Mūsu investīciju finansējums ir aizdevums, kas paredzēts uzņēmuma ilgtermiņa projektu realizācijai. Tas ir lielisks papildinājums bankas kredītam un ir riska kapitāla finansējuma aizvietotājs. Šis aizdevums ir paredzēts uzņēmumiem ar stabilu naudas plūsmu un vēlmi nozīmīgi paplašināt savu biznesu. Klienti izmanto šo finansējumu arī citu dalībnieku izpirkšanai savā uzņēmumā. Finansisti šo produktu sauc arī par mezanīna finansējumu.
Šī finansējuma piesaiste ir ilgāka, salīdzinot ar citiem Capitalia finansējuma produktiem, un var aizņemt 1-3 mēnešus. Aizdevums tiek piešķirts, balstoties uz rūpīgu uzņēmumu finanšu datu analīzi un nākotnes naudas plūsmas prognožu sastādīšanu. Tāpat, šādam projektam mēs tipiski piesaistīsim līdz-investorus caur mūsu savstarpējo aizdevumu platformu CAPITALIA.ME. Finansējuma pielietojuma piemēri:
  • Paplašini ražošanas telpas, iegādājies jaunas iekārtas
  • Izpērc uzņēmuma daļas no citiem līdzīpašniekiem
  • Uzsāc jauna produkta ražošanu
  • Paplašini vai uzsāc darbību eksporta tirgos

Pamata noteikumi

Piesaisti finansējumu ar sekojošiem pamata noteikumiem:
Finansējuma summa No EUR 100,000 līdz 1,000,000
Termiņš No 1 līdz 5 gadiem
Pārmaksa Gada procentu likmes no 12%
Aizdevuma atmaksa Pakāpeniska aizdevuma amortizācija
Izvērtēšanas dokumenti Individuāli atkarībā no katra darījuma
Komisijas Saskaņā ar Cenrādi

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir investīciju aizdevums jeb mezanīna aizdevums?

Mezanīna aizdevums (no angļu valodas "mezzanine") ir Latvijā jauns, bet strauju popularitāti iegūstošs finansējuma avots uzņēmumiem. mezanīna aizdevums ir labs riska kapitāla investīciju un bankas kredīta aizvietotājs, jo pēc savām īpašībām mezanīna aizdevums apvieno labākos elementus gan no bankas aizdevuma, gan no riska kapitāla finansējuma. Ar vārdu „mezanīns” apzīmē arī starpstāvu (papildstāvu) ēkā. No tā arī radies "mezanīna aizdevums" –- pēc finansējuma īpašībām tas atrodas starp riska kapitāla un bankas aizdevuma "stāviem". Citi ikdienā lietotie mezanīna finansējuma nosaukumi ir alternatīvais, maznodrošinātais, subordinētais, pakārtotais un paralēlais aizdevums. Vienkāršības labad mēs to saucam vienkārši par finansējumu investīcijam.

Kādas ir investīciju aizdevuma priekšrocības, salīdzinot ar riska kapitālu?

Riska kapitāls ir labs finansējuma avots daudziem uzņēmumiem, jo tas neprasa regulārus procentu maksājumus vai pamatsummas atmaksu. Tomēr riska kapitāls nozīmē arī augstākas šī kapitāla izmaksas, nepieciešamību pārdot uzņēmumu nākotnē un dalīšanos ar kompānijas vadību. Turpretim aizdevums ir lētāka nauda biznesam un neprasa dalīšanos ar uzņēmuma kapitāldaļām un pārvaldi. Capitalia investīciju finansējumu var izmantot arī kā papildinājumu riska kapitāla līdzekļu piesaistei.

Kādas ir investīciju aizdevuma priekšrocības, salīdzinot ar banku kredītu?

Mūsu investīciju finansējums ir būtiski pieejamākas nekā bankas aizdevums, jo to piesaistīšanai nevajag nodrošināt likvīdu aktīvu ķīlu. Tāpat Capitalia piedāvā aizdevumus arī jaunākiem un mazākiem uzņēmumiem nekā komercbankas. Atšķirībā no banku kredīta mūsu finansējuma atmaksas grafiks ir ļoti pielāgojams katra uzņēmuma naudas plūsmas iespējām. Nereti šis aizdevums tiek izmantots papildu bankas kredītam gadījumos, kad komercbankas nav gatavas piešķirt kredītu uzņēmumam vēlamajā apmērā.

Cik ilgā laikā var saņemt investīciju finansējumu?

Līdzīgi kā piesaistot riska kapitāla finansējumu, izsniedzot investīciju aizdevumu, Capitalia vēlēsies detalizēti iepazīties ne tikai ar uzņēmuma finansēm un darbības plāniem, bet arī ar vadības komandu, tirgus perspektīvām un uzņēmuma stratēģiju. Rezultātā finanšu analīzes, izvērtēšanas, pārrunu un līgumu noslēgšanas procedūra investīcijai parasti ir ilgāka kā bankām, bet reti kad pārsniedz 3 mēnešus. Gadījumā, ja nauda biznesam ir nepieciešama ātrāk, aicinām iepazīties ar citiem Capitalie piedāvātajiem finansējuma produktiem uzņēmumiem.

Vai investīciju aizdevuma noteikumi ļauj uzņēmumam piesaistīt citu finansējumu?

Mūsu investīciju aizdevuma klātbūtne uzņēmumā ļauj tam vieglāk piesaistīt arī citus kapitāla sniedzējus – gan riska kapitālu, gan bankas kredītu, kā arī nodrošināt šāda kapitāla saņemšanu par izdevīgākiem noteikumiem. Tā kā Capitalia līdz ar aizdevuma sniegšanu ir veikusi rūpīgu uzņēmuma pārbaudi, bankas un pašu kapitāla investoru acīs ieguldījuma risks kompānijā tiek samazināts. Šis aizdevums var arī kalpot kā veids finansējuma avotu diversifikācijai, lai mazinātu kompānijas darbības atkarību no viena finansētāja, piemēram, vienas bankas. Capitalia labprāt sniedz uzņēmumiem atbalstu arī cita finansējuma piesaistē.

Vai ar šo aizdevumu var finansēt arī jaundibinātus uzņēmumus?

Nē, investīciju aizdevums ir paredzēts uzņēmumiem, kas jau veic operatīvo darbību vismaz pāris gadu garumā un kuram ir stabila ienākumu naudas plūsma. Ja nauda biznesam ir nepieciešama jaunākam uzņēmumam, aicinām iepazīties ar Capitalia piedāvāto gidu alternatīvā finansējuma piesaistē.

Klientu piemēri

Ērenpreiss

Gatavojoties kārtējai sezonai, uzņēmums pasūtīja nepieciešamos izejmateriālus no Āzijas jaunu riteņu ražošanai.

Thomson solutions

Pēc piedalīšanos starptautiskā izstādē, Thomson solutions pasūtīja jaunākas žalūzijas no Vācijas un Spānijas, nodrošinot plašu pakalpojumu spektru.

Take a look

Paplašinot esošo biznesu, Take a Look atvēra jaunu un lielāku optikas tidzniecības vietu Rīgas centrā

Shadow

Paplašinot darbību IR Autoserviss iegādājies papildus iekārtas un materiālus, remonta, restaurācijas un krāsošanas darbiem.

Valtera Restorāns

Iecienīts restorāns Rīgā ir atjaunojis un papildinājis virtuvi ar augstākās kvalitātes iekārtām.

Taste Caps!

Taste Caps! ir zīmols, ko atpazīstam pēc izsmalcinātām un dabīgām Latvijas augļu, ogu un riekstu trifelēm un bezglutēna mandeļu cepumiem, kas ieguvuši atzinību, gan to dabisko sastāvdaļu un garšu, gan dizaina dēļ.
+371 2880 0880